In de eerste negen maanden van 2024 boekten de bedrijven in North Sea Port een goederenoverslag via zeevaart van 50,3 miljoen ton. Dit is een groei 1,4% ten opzichte van dezelfde periode in 2023. Ook de overslag via binnenvaart ging erop vooruit. North Sea Port ziet een licht herstel van de overslag.
Een groei van 1,4% goederenoverslag via zeevaart houdt een stijging van 0,7 miljoen ton in. Daarbij stijgt de overslag van droge bulk met 3%, tot een totaal van 27,5 miljoen ton. Onder meer de import van ijzererts, ruwe mineralen, meststoffen en de overslag van landbouwproducten herstellen zich. Die van voedingsproducten loopt nog achter.
Breakbulk nam met 5% toe en komt uit op een totaal van 7,7 miljoen ton, onder meer door de extra aanvoer van cellulose en voertuigen. Met een overslag van 2,8 miljoen ton blijft ro/ro dezelfde tred aanhouden.
De overslag van vloeibare bulk daalt met 1,4% en komt uit op 11,1 miljoen ton. De overslag van containers gaat 18% achteruit en komt op 1,3 miljoen ton overslag. In TEU betekent dit een daling van 28%, wat het totaal op 118.253 containers brengt.
Ook de goederenoverslag via binnenvaart stijgt gedurende de eerste negen maanden van 2024. Die gaat er met 3,2% op vooruit en komt op een totaal van 48,3 miljoen ton. Daar zorgen de overslag van vloeibare bulk en droge bulk voor. De overslag van breakbulk en containers neemt af.



