Renewi heeft zojuist een nieuwe serie van 190 DAF trucks besteld, die voornamelijk in België maar ook in Nederland ingezet zullen worden. De Belgische vloot krijgt 101 DAF XD’s en 6 DAF XB’s. Alle voertuigen worden geleverd via Truck Trading Limburg.
De types voertuigen zijn zeer gevarieerd, zoals Koen Van Braeken, Key Account DAF Trucks Belux, uitlegt: “Het gaat voornamelijk om voertuigen uitgerust met een containerhefsysteem, vuilniswagens met achterbelading, maar ook voertuigen uitgerust met een gesloten laadbak met laadklep of voertuigen uitgerust met een hydraulische kraan en een containerhefsysteem voor het ledigen van ondergrondse (glas)containers. Sommige voertuigen worden ook gebruikt voor huis-aan-huisophaling van huishoudelijk afval. Op bijna alle XD’s heeft Renewi gekozen voor camera’s in plaats van conventionele achteruitkijkspiegels”. Vermeldenswaard is wel dat alle bestelde trucks op diesel rijden.
Erik Declercq, Fleet Manager bij Renewi BE/NL, legt uit waarom de afvalrecycler na jaren van samenwerking DAF koos als hoofdleverancier voor zijn vloot. “Naast de lage total cost of ownership en de technologische innovaties van de trucks, met veel aandacht voor het veiligheidsaspect, blijft ook de gebruiksvriendelijkheid van het chassis voor de carrosseriebouwers een bepalende factor.”