Het jaar 2026 staat in het teken van een ware technologische revolutie bij Renault Pro+ met de komst van de Trafic E-Tech electric, het eerste model dat volledig op basis van software is ontworpen. Het Salon van Brussel is het ideale platform om dit nieuwe concept te lanceren.
De Trafic E-Tech electric is ontwikkeld door Flexis (de joint venture tussen Renault Group, Volvo Group en CMA CGM) en is gebaseerd op een geheel nieuwe, gecentraliseerde elektronische architectuur die door software wordt aangestuurd. “Deze architectuur maakt updates op afstand, de activering van nieuwe functies en een voortdurende aanpassing aan de behoeften van het beroep mogelijk, zonder dat het voertuig stil hoeft te staan”, legt de fabrikant uit.
Het is een voertuig dat uitsluitend is ontworpen voor elektrische aandrijving en het zal het eerste lichte bedrijfsvoertuig zijn dat gebruikmaakt van een 800-volt elektrische architectuur. Deze technologie maakt het mogelijk om hoge laadvermogens te bereiken en stilstandtijden te verkorten: op een snelle DC-laadpaal kan de Trafic E-Tech electric in minder dan 30 minuten tot 80% van zijn lading terugwinnen. Hij biedt een actieradius tot 450 kilometer WLTP en zelfs 600 kilometer in de stad (afhankelijk van de versie en de gebruiksomstandigheden).
Op de stand van Renault Pro+ (die net als in 2025 in een ander paleis is gevestigd dan de andere merken van de Renault-groep) staat de nieuwe Trafic E-Tech electric naast een Trafic van de huidige generatie, een Kangoo en twee versies van de Master (diesel en elektrisch).
