De SSI SCHÄFER Group haalde in boekjaar 2025 een record orderinstroom van 2,1 miljard euro, een stijging van 8,5% ten opzichte van het jaar voordien. Daarmee realiseert de intralogistieke specialist, met vestiging in Leuven, het hoogste ordervolume in zijn geschiedenis. De omzet van 1,7 miljard euro blijft wel onder het niveau van 2024.
De sterke groei werd vooral gedragen door de businessunits Logistics Solutions en Customer Services, die elk met meer dan 14% toenamen. Customer Services overschreed daarbij voor het eerst de kaap van een half miljard euro aan orders. Een opvallende bijdrage kwam ook van een groot project in de VS, goed voor ongeveer 250 miljoen euro.
De winst vóór belastingen (EBT) steeg met 18,2%, dankzij operationele verbeteringen, een hogere productiecapaciteit en een strak kostenbeheer. Toch bleef de omzet steken op 1,7 miljard euro, onder het niveau van het jaar voordien. Dat is onder meer te wijten aan uitgestelde projectopleveringen binnen Logistics Solutions, die doorschuiven naar 2026.
Niet alle activiteiten kenden dezelfde dynamiek. De businessunit Products & Equipment blijft opereren in een uitdagende markt met gematigde vraag en sterke concurrentie. Ook de divisie Plastics zag weliswaar een lichte stijging in orders en betere resultaten, maar ondervindt nog steeds hinder van de zwakke automobielsector.
Foto: directieleden Elie Zita, Olaf Hedden, Benno Reichmuth, Peter Edelmann en Mauro Lunardelli van SSI SCHÄFER.


