Volvo Trucks blijft geloven in het potentieel van verbrandingsmotoren en bewijst dat met de lancering van een geheel nieuw platform waarmee vrachtwagenmotoren kunnen worden geproduceerd die op verschillende brandstoffen draaien en wereldwijd kunnen worden ingezet. De verkoop gaat in het derde kwartaal van 2026 van start.
Het nieuwe platform is compatibel met verschillende soorten brandstoffen: klassieke diesel, maar ook biodiesel/B100, HVO, bio-LNG en groene waterstof. Het onderscheidt zich door nieuwe zuigers en een nieuwe turbo, is uitgerust met een aanzienlijk verbeterde versie van de Volvo Engine Brake en wordt gecombineerd met een nog geavanceerdere versie van de geautomatiseerde I-Shift-versnellingsbak. Alle motoren die op basis van dit nieuwe platform worden ontwikkeld, zullen uiteraard voldoen aan toekomstige milieunormen zoals Euro 7 in Europa of EPA 2027 Heavy-Duty in Noord-Amerika.
In eerste instantie zal Volvo Trucks dus twee nieuwe motoren voor de Europese markt lanceren: een D13 met een vermogen van 380 tot 560 pk en een koppel van 1800 tot 2900 Nm. Het gamma wordt dus naar beneden uitgebreid met een versie van 380 pk, maar biedt ook meer vermogen en koppel, aangezien de krachtigste versie bijvoorbeeld 20 pk en 300 Nm wint. Op een Volvo FH 42 T van 500 pk schat de fabrikant dat deze nieuwe motor tot 4 % brandstof zal besparen, met name dankzij een nieuwe versie van het I-Roll-systeem dat de motor in meer rijsituaties zal uitschakelen dan nu het geval is. De nieuwe G13-motor op aardgas levert tussen de 420 en 500 pk (hetzelfde vermogen als nu), maar met 300 Nm extra koppel (van 2400 tot 2800 Nm).
“Deze nieuwe motoren zijn niet alleen onze zuinigste aandrijflijnen ooit, ze zullen ook onze verbrandingsmotor naar de toekomst stuwen”, zegt Jan Hjelmgren, hoofd productmanagement bij Volvo Trucks, die duidelijk verwijst naar een toekomstige waterstofversie.
Deze nieuwe motoren zullen worden aangeboden in de Volvo FM-, FMX-, FH- en FH Aero-modellen en de verkoop start in het derde kwartaal van 2026.



