Onder leiding van CEO Eddy Allaert hebben de leidinggevenden van Intertrans (tot maandag een dochteronderneming van Ziegler SA) de aandelen van het bedrijf overgenomen. De toekomst van 150 werknemers is daarmee veiliggesteld en de activiteiten zullen zonder onderbreking worden voortgezet.
Het faillissement van Ziegler SA leidde tot dat van haar dochteronderneming Intertrans SA, gespecialiseerd in logistieke diensten. “Intertrans heeft op deze situatie geanticipeerd door een management buy-out (MBO) te realiseren, die de voortzetting van de activiteiten garandeert dankzij de volledige overname van zowel de activiteiten als het personeel. De 150 werknemers, verspreid over de verschillende Belgische dochterondernemingen, zijn in hun geheel overgenomen. Ook de financiële bescherming van de leveranciers is in deze transactie meegenomen”, legt het bedrijf uit in zijn persbericht.
Intertrans is actief op verschillende logistieke locaties in België: Aubange (10.000 m²), Houdeng-Goegnies (25.000 m²), Rekkem (7.500 m²), Machelen, Zeebrugge (1.500 m²) en Vilvoorde (7.000 m²). Het bedrijf heeft een 100% dochteronderneming in het Groothertogdom Luxemburg en in Nederland, waarvan de activiteiten en het personeel eveneens worden overgenomen. Ten slotte zullen de activiteiten van Wetrex (een expediteur gespecialiseerd in bederfelijke goederen en actief in zowel Zeebrugge als Antwerpen) voortaan worden voortgezet onder de naam Intertrans. “We kiezen zo voor één enkel, sterk en herkenbaar merk binnen onze logistieke en expeditieactiviteiten”, legt CEO Eddy Allaert uit, die de transactie samen met het managementteam heeft geleid.
“Het was voor ons essentieel om snel en vastberaden op te treden in het belang van onze klanten, medewerkers en partners”, vervolgt Eddy Allaert. “Met deze management buy-out herstellen we de stabiliteit, de ondernemingsgeest en de toekomstperspectieven voor Intertrans.”



