IAA: Van Eck zet in op automatisering
Van Eck Trailers is aanwezig op de IAA Transportation-beurs met verschillende nieuwe oplossingen om het laden en lossen te automatiseren en te versnellen. De Nederlandse fabrikant toont onder meer de e-Dolly, een elektrische kar waarmee opleggers kunnen worden verplaatst.
De e-Dolly kan worden ingezet op terminals of in logistieke centra. Hij combineert een ZF AVE130-aandrijfas van 250 kW met een Akasol-lithium-ionbatterij van 73,5 kWh. De andere as is een BPW met VSE-stuursysteem. Hij wordt bestuurd met een afstandsbediening die door het Fraunhofer IVI-instituut is geperfectioneerd in het kader van het Europese Horizon Europe-project ZEFES. Een e-Dolly vervangt dus een trekkertje… en een chauffeur. Hij is onder meer getest bij ECS in Zeebrugge.
Van Eck heeft bovendien zijn Twindeck-oplegger met dubbele laadvloer verder geperfectioneerd. Bij deze nieuwe versie kan de lading rechtstreeks op het tweede niveau worden geplaatst, wat bijdraagt aan kortere laad- en lostijden. De vloer kan bovendien tot 600 mm omhoog en omlaag worden bewogen.